Kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny to kredyt który pozwala zamienić wszystkie miesięczne zobowiązania wobec banków w jedną niższą ratę – łatwiejszą do spłaty, przekonaj się o korzyściach płynących z kosnolidacji, a znajdziesz je na 17 Banków. Dzięki konsolidacji możemy spłacić karty kredytowe, debet w koncie, a także wszystkie inne bankowe pożyczki. Część takiego kredytu można również przeznaczyć na dowolny cel. Z uwagi na takie możliwości kredyty konsolidacyjne stają się coraz bardziej popularne w śród Polaków.

Kilka zobowiązań jedna rata

Kredyt konsolidacyjny możemy w bardzo prosty sposób zdefiniować jako kredyt celowy który możemy przeznaczyć tylko i wyłącznie na spłatę dotychczas zaciągniętych kredytów. Przed podjęciem decyzji o kredycie konsolidacyjnym musimy bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie nasze zobowiązania i zdecydować które z nich mogą zostać objęte konsolidacją czyli połączeniem ich w jedno większe zadłużenie. Nie ma obowiązku by połączyć wszystkie zadłużenia które mamy. Powinniśmy przeanalizować je między innymi pod kątem terminu spłaty zadłużenia gdyż nie warto konsolidować kredytu który kończymy już spłacać. Pamiętajmy że możemy łączyć kredyty gotówkowe, mieszkaniowe, samochodowe, ratalne, a nawet debety w rachunkach orz limity kart kredytowych.

Korzystając z kredytu konsolidacyjnego bank w cudzysłowie mówiąc zgasi nasze dotychczasowe zobowiązania w poszczególnych bankach. Nie ma jednak możliwości aby kwota zaciągniętego kredytu konsolidacyjnego została wypłacona nam bezpośrednio do ręki bądź została przelana na nasze konto osobiste. Korzystając z połączenia zobowiązań klient spłaca zadłużenia jakie zaciągnięte zostało wobec innych instytucji finansowych, obsługując jedną ratą. Dzięki możliwości wydłużenia okresu spłaty zadłużenia nowa rat a może być zdecydowanie niższa niż suma dotychczasowych obciążeń. Niestety musimy być jednak świadomi tego, że dłuższy okres spłaty niesie za sobą wzrost całkowitego wzrostu kredytu. Dla osób które mają jednak problemy ze spłatą dotychczasowych rat jest to mało istotne gdyż najważniejsze że nowa rata miesięczna będzie niższa i dzięki temu łatwiej będzie nam spłacać zadłużenie.

Mimo tego że dotychczasowe procedury związane z zaciąganiem zadłużeń objęte były wnikliwą analizą naszej zdolności kredytowej, decydując się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego zostaniemy ponownie objęci tą procedurą. Bank zwróci się również do kredytobiorcy z prośbą o udostępnieni szeregu dokumentów, zarówno tych dotyczących zaciągania nowego zadłużenia czyli potwierdzenie tożsamości, wysokość dochodów oraz formę zatrudnienia oraz wszystko co dotyczy naszych dotychczasowych zadłużeń czyli wszystkie obowiązujące umowy kredytowe.

Sprawdź najniższą ratę dla Twojego kredytu

Oblicz ile mogłaby wynosić rata dla Twojego kredytu gotówkowego